Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Naštvaný De Bruyne a alibistický Oliver. Anglický šlágr pod lupou

11. březen 2024
Sto minut výborné kopané, kontroverzní momenty i zajímavé situace. Šlágr víkendu na Anfieldu mezi Liverpoolem a Manchesterem City skončil remízou a oba týmy jsou si v tabulce dál nablízku. Měla se v samém závěru utkání pískat penalta? A co plichta znamená v boji o titul? To rozebírá nový text ze série Albion.
Penalta? Nebyla.Foto: Profimedia

Osm let nesmiřitelných soubojů. Osm let skvělého fotbalu a vyšponované, leč stále férové rivality. V neděli se výběry Jürgena Kloppa a Pepa Guardioly utkaly naposledy, alespoň na půdě Premier League. A zase to stálo za to.

V pátečním podcastu, který jsme s Ondřejem Tůmou natáčeli, jsem tipoval výsledek šlágru kola 0:0 či 1:1, což se mi nakonec vyplnilo. I přes obligátní remízu a jen dvě vstřelené branky šlo ale o velký divácký zážitek. Šance na obou stranách, vyhrocené momenty v obou poločasech a především – neskutečná herní intenzita.

Aby oba týmy vydržely hrát víc než devadesát minut v takovém tempu, bez většího polevení nebo „odpočinkových“ pasáží, je opravdu hodné obdivu. „Škoda, že se tahle éra chýlí ke konci,“ posteskl si redaktor The Athletic se zaměřením na Liverpool Simon Hughes. „Nejsem si jistý, jestli nám nějaká dvojice trenérů v minulosti nabídla takovou kvalitu. A nebo zda nějaká v budoucnu ještě nabídne,“ zamyslel se.

V komentářích se samozřejmě setkal s nevolí lidí, kteří preferují historické střety Alexe Fergusona s Arsénem Wengerem. Hughes se nicméně v odpovědí bránil, že jakkoliv si obou pánů váží, souboje Guardioly s německým protějškem jsou co do fotbalu kvalitnější. Má samozřejmě pravdu.

Derby na Letné skončilo bez branek. I tak je o čem mluvit. Třeba o situaci z 30. minuty, kdy kapitán Sparty Ladislav Krejčí držel ruku Mojmíra Chytila tak dlouho, až to nevypadalo hezky.

Derby

Slavia na Letné nevyužila půlhodinovou přesilovku, když šel za dvě žluté ze hřiště Lukáš Haraslín. Poslal ho do sprchy Dalibor Černý správně?

Derby

Kdo je víc pod tlakem a kdo vyhraje? Derby v názorovém duelu

Vrchol sezony je tu. Nadstavbové derby pražských S. Sparta do něj jde se čtyřbodovým náskokem jako favorit. Za každého ze soupeřů se postavil jeden člen našeho redakčního týmu. Kdo má váš hlas?