Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Aktualizováno
07. duben 2024
Z Angela Preciada je recidivista. Po návratu do ligy z trestu po červené kartě z derby byl opět vyloučen poté, co se ohnal po soupeři. Dostal podle vás červenou správně? A rozhodl sudí Rouček správně i to, že za zákrok na Preciada nenařídil penaltu?
Červená pro Angela Preciada.Foto: Profimedia

Sparta v závěrečném utkání 27. kola remizovala na Letné 1:1 s Mladou Boleslaví po vlastním gólu Kaana Kairinena a vyrovnávací brance Veljka Birmančeviče z konce prvního poločasu.

Jde o zásadní výsledek z pohledu boje o titul, když Slavia v sobotu ve vršovickém derby porazila v Edenu Bohemians 2:1 a v součtu s dnešní remízou Sparty se tak sešívaní poprvé od 13. kola znovu dostali na první místo ligové tabulky o bod před tým z Letné.

Do konce základní části zbývají tři kola, Sparta příští víkend hraje v Ďolíčku proti Bohemians, Slavia jede do Plzně. Kdo bude první po základní části, nese si do nadstavby výrazné dvě výhody.

Ke sparťanskému neúspěchu přispěla situace z 59. minuty, kdy byl vyloučen Angelo Preciado poté, co se loktem ohnal po Bensonu Sakalovi.

Preciado se přitom do ligy teď v neděli vrátil po předchozím třízápasovém trestu, který dostal za červenou kartu z derby se Slavií ze začátku března. Tenkrát se zase Ekvádorec nohou ohnal po Janu Bořilovi.

Rozhodčí Karel Rouček Preciada v zápase s Mladou Boleslaví vyloučil po rychlé konzultaci s asistentem rozhodčího na postranní čáře a VAR už následně do hry nevstupoval.

Fotbalová pravidla doslovně říkají, že hráč, který mimo souboj o míč úmyslně udeří soupeře nebo jakoukoli jinou osobou do hlavy nebo do obličeje, rukou nebo paží, se dopustí hrubého nesportovního chování, vyjma případů, kdy použitá síla byla zanedbatelná. A za hrubé nesportovní chování má být podle pravidel udělena červená karta.

Byl Preciado vyloučen proti Mladé Boleslavi správně?

Komise rozhodčích v pondělí uvedla, že Rouček Preciada vyloučil správně, a to právě z toho důvodu, že šlo o hrubé nesportovní chování.

„Červená karta nám zničila zápas. Přišla zrovna v momentě, kdy jsme zrychlili hru a začali si tvořit šance,“ řekl po zápase Brian Priske v rozhovoru s O2 TV Sport. A na dotaz, co si myslí o chování Preciada, odpověděl jednoznačně: „Je to neakceptovatelné.“ Neakceptovatelný pro Priskeho byl i výkon jeho týmu v prvním poločase. Sparta si podle něj nezasloužila vyhrát, dodal na tiskové konferenci.

Za pozornost určitě stojí i celá situace před červenou kartou, kdy Preciado po souboji se Sakalou upadl. V tu chvíli se třeba ve vápně stojící kapitán Sparty Ladislav Krejčí dožadoval pokutového kopu.

Rouček, který obecně pouští tvrdou hru, penaltu ale nenařídil a ani VAR už se k příčině Preciadova pádu nevracel.

Pískli byste za zákrok Sakaly proti Preciadovi penaltu?