Nadace Tipsport se věnuje hlavně tématům udržitelnosti, rozvoji svého domovského regionu Berounska a podpoře demokratických hodnot. Grantovými výzvami podporuje ekologické projekty, kvalitní výsadby stromů a péči o ně po celé republice nebo rozvoj občanského a neziskového sektoru na Berounsku. Stojí mimo jiné za projekty Tipsport pro legendy, Zaměstnanecký solidární fond nebo Sport bez odpadu.
Do 17. října můžou amatérské i profesionální sportovní kluby s ekologickými snahami zažádat o grant v rámci projektu Sázíme na klima, který organizuje Nadace Tipsport. Celkově se rozdělují dva miliony korun, jednotliví žadatelé můžou na své aktivity dostat příspěvek 50 tisíc až 200 tisíc korun. Přečtěte si víc o podmínkách grantové výzvy.
Irena Smetanová ze Sparty a Martin Kovařík z Teplic vyprávějí v pokračování Football Club podcastu o tom, jak se daří českým fotbalovým klubům v otázce společenské odpovědnosti, jaké jsou v této oblasti jejich klíčové projekty a jak může fotbal pomáhat v ochraně životního prostředí.
Jsou tu další teplé dny. Hrát v takovém počasí fotbal, nebo se na něj dívat na rozpálené tribuně, není žádná slast. Přibývá úpalů a kolapsů z vedra u sportovců i diváků. Zároveň data ukazují, že počet tropických dní na českých stadionech od vzniku samostatné ligy skokově narostl. A bude jich dál přibývat. Jde stadiony na teplejší klima připravit?
Téma udržitelnosti a ochrany životního prostředí je zatím v českém sportu Popelkou. Studie ale ukazují, že i u nás se můžeme úspěšně snažit o sport bez odpadu. Musí se ale chtít.
Obouvá ekologické kopačky a loni přestoupil z Watfordu do Salernitany s uhlíkovou neutralitou. Daří se mu ale i na hřišti. William Troost-Ekong byl na posledním africkém šampionátu zvolen nejlepším hráčem a hrál v Serii A i v Premier League. Prošli jsme s ním jeho netradiční fotbalovou cestu…
Rady a tipy, jak se v den zápasu pohybovat po Hamburku, který nejen při letošním Euru sází na udržitelnou dopravu. Seznamte se s komplexní koncepcí mobility, která vás v Německu čeká.
Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.
Jako fanoušek si chci užít mistrovství Evropy v sousedství. Coby občan a rodič bych rád, aby to šlo udělat šetrně ke klimatu, které se nám vymyká z rukou a ohrožuje i fotbal. Němečtí pořadatelé si vetkli udržitelnost do erbu a slibují, že vytvoří vysoký standard i pro příští turnaje. Jak to bude vypadat – a jde jim to věřit?
Děláme fotbal jinak než ostatní. To je jedno z hesel hamburského klubu FC St. Pauli. V příští sezoně si to bude moct vyzkoušet znovu v Bundeslize, kam se vrací po třinácti letech. Čím obohatí německou nejvyšší soutěž?
Nový FC podcast je o tom, jak změna klimatu přímo zasahuje do fotbalu a že kluby mohou výrazně pomoci s udržitelností života na planetě Zemi. V 55 minutách to rozebírají projektová manažerka Nadace Tipsport Zuzana Zděnková a klimatický reportér Jan Kaliba.