Odemkněte všechny články Football Clubu a podpořte kvalitní žurnalistiku

01. srpen 2024
Trefit se do odkryté branky z pár kroků může být někdy nepřekonatelný problém. Včera se o tom přesvědčil i zkušený útočník Zlína Tomáš Poznar. Prohlédněte si jeho minelu při zakončení.
Zlínský útočník Tomáš PoznarFoto: Profimedia

Zlín včera zvládnul zápas v Prostějově a díky vítězství 2:0 se vyšvihl se sedmi body po třech zápasech do čela druholigové tabulky. Vítězství ševců mohlo být ale pohodovější, kdyby útočník Tomáš Poznar zvládl svou stoprocentní šanci. Nejprve stál tváří tvář brankaři Prostějova Vejmolovi, který ho ale skvěle vychytal, následující dorážku do odkryté branky pak Poznar vůbec nezvládl. Špatně si vyměřil krok a z bezprostřední blízkosti zamířil jen do tyče, což rozesmálo i komentátory České televize, která zápas přenášela. Po dalších pěti minutách Poznar střídal a Zlín se o výhru strachoval až do poslední minuty, kdy jeho výhru pečetil Nombil.

Pětatřicetiletý Tomáš Poznar je přitom považován za zkušeného kanonýra, který během své bohaté fotbalové kariéry v klubových soutěžích nastřílel ve 399 zápasech úctyhodných 106 gólů. Odchovanec Zlína si zahrál například za Plzeň, Baník či Trnavu nebo polskou Termalicu. Nejvíc branek ale nastřílel právě za Zlín, do kterého se před touto sezonou vrátil, aby mu pomohl vykopat zpět první ligu. Tak snad bude jeho muška přesnější než při zápase s Prostějovem.