„Pravá polovina hřiště (na stadionu v Hradci) to je tragédie, je tam hodně písku, málo trávy, tam se nedá mluvit o kombinaci. Fotbalu to neprospívá, ale je to pro oba stejné,“ říkal v sobotu po zápase s Mladou Boleslaví (0:0) Václav Kotal, trenér domácích.
„Diváci neviděli moc pěkné utkání. Bylo to jednoznačně ovlivněno stavem hrací plochy, která byla horší a horší,“ dodal David Holoubek, trenér hostů.
Představitelé hradeckého klubu o problémech vědí a tak se hned na začátku týdne pustili do výměny části trávníku, který byl v nejhorším stavu.
„Černobílý klub se snažil, aby k výměně hrací plochy dojít nemuselo. Pod trávníkem od prosince topil, od 10. ledna pak zvedl teplotu na dvanáct stupňů Celsia v hloubce dvaceti centimetrů pod povrchem z důvodu dosetí trávníku, které proběhlo 17. ledna. Nyní přišla na řadu plánovaná výměna části hřiště, která dřív nebyla možná z vegetačních důvodů,“ uvedl hradecký klub na svém webu.
Klub má na výměnu dostatek času, protože příští domácí zápas na stadionu v Malšovicích hraje až 9. března. Půjde o ligové derby s Pardubicemi.
Podobné rychlé výměny trávníku nejsou neobvyklé. Naposledy ji předvedla v létě Slavia.
Postup do Ligy mistrů si vybírá zásadní daň na výkonech Sparty v domácí soutěži. Je devět bodů za Slavií a odehrála letos naprosté minimum utkání, které by se daly hodnotit jako pohodlné výhry. Velkou roli hraje neefektivní skladba kádru.
Datové modely říkají, že Sparta má šanci na postup z ligové fáze Champions League zhruba padesát na padesát, spíš o trochu víc. Rozebereme si výhled českého mistra v elitní evropské soutěži.
O Sokol Úpohlavy ze čtvrté třídy se před rokem zajímali až v Japonsku. Šestnáct žlutých karet pro jeho hráče v jednom zápase tehdy vytvořilo nepřehlédnutelný světový rekord. Vyrazili jsme zjistit, jak se dělá fotbal na místě, které by bez fotbalu bylo zapomenuté.