Získejte mikinu Puma zdarma k ročnímu předplatnému webu

06. říjen 2024
Počtvrté v řadě padla v ligovém derby aspoň jedna červená karta. Tentokrát se zápas lehce zvrhl až v závěrečném nastavení. Jako první šel ze hry Martin Vitík. Bylo to správné rozhodnutí sudího Szikszaye?
Ladislav Szikszay ukazuje červenou Martinu Vitíkovi, který se tady fotografovi do záběru nevešel.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Slavia – Sparta 2:1. Sešívaní ovládli 312. derby hlavně v prvním poločase, který po brankách Mojmíra Chytila a Christose Zafeirise vyhráli zaslouženě 2:0.

Sparta ve druhém poločase prostřídala, do hry se dostal Lukáš Haraslín a také střelec jejího gólu Albion Rrahmani, který v 65. minutě snížil na konečných 2:1.

Další gól v zápase, který skončil 12:8 na střely pro Slavii, nepadl.

Na konci zápasu ale opět došlo na vyloučení. Sudí Ladislav Szikszay nechtěl, aby se mu zápas zvrhl podobně jako před rokem, kdy se pod krky drželi kapitáni Bořil s Krejčím, a tak trestal většinu závažnějších faulů žlutou kartou. Nakonec jich tasil 15 – 7 pro Slavii a 8 pro Spartu.

Na konci zápasu v těsné koncovce emoce přeci jen trochu ujížděly, což mělo za následek dvě červené karty.

Tu první dostal ve třetí minutě nastavení Martin Vitík po druhé žluté. Sudí Szykszay si nejspíš myslel, že to byl on, kdo šlápl na ležícího slávistického brankáře Kinského. Televizní záběry ale spíš ukázaly, že to byl slávistický kapitán Holeš, kterého Vitík postrčil.

Dostal Martin Vitík druhou žlutou správně? Měl jít ze hřiště?

Druhá červená padla těsně před závěrečným hvizdem a zcela po právu ji dostal slávistický záložník Oscar. Hlavičkou se opřel do hrudi Rrahmaniho a dal vzpomenout na slavné vyloučení Zinédina Zidana z finále mistrovství Evropy v roce 2006.

Oscar tím Slavii zbytečně oslabil do příštích utkání. Přesný trest se dozví ve čtvrtek po jednání disciplinární komise, dá se ale čekat stopka minimálně na tři zápasy. Vitíka za červenou po druhé žluté nejspíš čeká klasická stopka na jeden zápas.

Slavia po reprezentační pauze hraje v neděli 20. října v Jablonci, Sparta o den dřív doma s Libercem.

Argentinský brankář španělské Girony Paulo Gazzaniga předvedl v zápase La Ligy s Athletic Bilbao neuvěřitelný kousek. Během devadesáti minut totiž chytil hned tři pokutové kopy soupeře. Prohlédněte si všechny penalty.

La Liga

Plán na lepší Duklu. Investor Turek vysvětluje, proč si ji vybral, i když nerozumí fotbalu

„Mám schopnost rozvíjet věci, které fungují. Nedělám to, abych zahnal nudu nebo abych někam pohřbil přebytečné peníze. Nijak nezastírám, že cílem je samozřejmě zúročení mé investice,“ vysvětluje Matěj Turek v rozhovoru s FC, proč si pořídil třetinový podíl v Dukle Praha.

Rozhovor

Mužské derby pražských S mělo o den dřív předehrávku v podobě atraktivního duelu ženských týmů obou klubů. Favorizované hráčky Slavie na podmáčeném terénu nestačily na aktivnější sparťanky a po zásluze si z areálu v Proseku odvezly debakl 1:5! Pusťte si sestřih všech gólových akcí.