Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

27. červen 2024
Antonín Barák šel po dvou žlutých kartách oprávněně ven ze hry už ve 20. minutě. Neměl rozhodčí István Kovács ke konci prvního poločasu ale vyloučit i Kenana Yildize?
20. minuta zápasu: sudí Kovács vylučuje Antonína Baráka ze hry.Foto: Profimedia

Češi na Euru 2024 dohráli.

Po prohře s Portugalskem 1:2, remíze s Gruzií 1:1, padli v posledním zápase v těžké bitvě s Tureckem 1:2.

Situaci české reprezentaci výrazně hned v úvodu ztížil Antonín Barák. Nejprve dostal v 11. minutě žlutou kartu za zbytečné tahání za dres na půlce soupeře, ve 20. minutě pak při pomalé práci s míčem šlápl jednomu z tureckých hráčů na nohu tak nešťastně, že z toho byla oprávněná druhá žlutá karta.

Když se blížil konec první půle, mohly se síly na hřišti vyrovnat. Kenan Yildiz nejprve v „českém“ vápně ošklivě prošlápl nohu Robina Hranáče a dostal za to žlutou kartu.

Podle Karla Poborského, který seděl v zápasovém studiu na ČT Sport, šlo o faul na červenou kartu. Prohlédněte si detailní záběry a dejte nám v anketě pod videem vědět, co si o tomhle zákroku myslíte.

Měl Yildiz dostat červenou?

Yildiz mohl jít ze hřiště znovu hned zanedlouho, kdy ve vzdušném souboji trefil loktem do hlavy Vladimíra Coufala. Tohle klidně mohla být druhá žlutá.

Češi odehráli i v oslabení možná nejlepší zápas na Euru. S Turky hráli vyrovnaně (statistika očekávaných gólů, tedy známé xG, dokonce byla podle dat Livesportu pozitivní pro Čechy – 1,52:1,18) a kdyby na konci prvního poločasu po skvělé práci Lukáše Provoda proměnil velkou šanci David Jurásek, mohli jít do šaten s nadějným výsledkem 1:0.

Místo toho ale udeřili Turci, když se v 51. minutě trefil Hakan Çalhanoğlu. Pro Čechy to zase byla smůla, když krátce předtím skvěle zasáhl Jindřich Staněk, ale při dopadu na zem si zřejmě vykloubil rameno a střelu tureckého kapitána neúspěšně chytal už viditelně jen s velkým sebezapřením, ve velkých bolestech. Bylo od něho hrdinství, že se vůbec zvedl na nohy.

Češi pak prostřídali ofenzivní hráče a Tomáš Chorý v 66. minutě do puntíku splnil, s čím ho trenéři vyslali na hřiště. Při vysokém míči atakoval tureckého brankáře, ten míč neudržel a z Chorého aktivity byl gól Tomáše Součka.

Češi tak znovu mohli doufat ve vítězství a postup do osmifinále. Na něj nedošlo, když v úplném závěru využil otevřené české obrany Cenk Tosun.

To byl konec nadějí i českého působení na EURO 2024.

Partneři projektu Cesta na Euro

• Betano: Sázková kancelář působící na 11 světových trzích, včetně Česka. Je také oficiálním partnerem EURO 2024.
  • Tarespa: Český výrobce luxusních modelů stadionů pro sběratele i prémiové obchodní partnery.
  • Německá turistická centrála (DZT): Koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo.

Vydejte se s námi do Německa s projektem Cesta na EURO.