Chcete-li si zajet na zápas zahraničního klubu, máte v podstatě dvě možnosti. Buď zakoupit zájezd či vstupenky od jedné z mnoha cestovních kanceláří, kde si za komfort a fakt, že nic nemusíte řešit, ovšem připlatíte. Pokud byste se chtěli vydat do Anglie na vlastní pěst, bude to o něco těžší.
Na rozdíl třeba od klubů v Itálii v Premier League až na výjimky (West Ham, někdy Brighton) v podstatě neexistuje volný prodej, lístky se rozdělí jen mezi členy a vyjdou obvykle na jednotky tisíc korun plus zmíněné členství. To vyjde na desítky liber – konkrétně třeba u klubů velké šestky je to od 27 liber (necelých 800 korun) u Liverpoolu až po 65 liber (cca 1850 korun) u Chelsea. Je to roční cena za nejnižší stupeň členství pro dospělého, které vám dá přístup k nákupu lístků. Ani zmíněný membership vám ovšem „lupen“ na zápas sám o sobě pokaždé nezajistí.
Členství i lístky se pořizují přímo na klubových webech. Víc už vám prozradí detailní průvodce světem vstupenek, který jsme připravili společně s Vítězslavem Srpem. Ten do Anglie na fotbal jezdí už celou dekádu – a sobě i známým dovede sehnat lístky na téměř všechny top týmy Albionu. Někde je to ovšem pořádný oříšek.
Sparta prohrála s Plzní a klesla za ni na čtvrté místo v tabulce. V těsném boji o vicemistra je teď na koni Baník. Koho favorizujete? Dejte nám vědět v anketě.
Po téhle brance teď budou brankáři při rozehrávce z půlky pozornější…
Anglická liga, pohárová semifinále v dalších top evropských zemích a spousta dalšího fotbalu. Projděte si kompletní televizní program na úterý.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!