Odemkněte všechny články Football Clubu a podpořte kvalitní žurnalistiku

16. září 2024
Tak tohle jste ještě neviděli! Diváci zápasu Sheffield Wednesday vs. Queens Park Rangers zažili neuvěřitelné nastavení, ve kterém padly dva neopakovatelné góly. Prohlédněte si, jak může fotbal bavit.
Alfie Lloyd se raduje z jednoho z nejbláznivějších gólů v historii fotbalu.Foto: Profimedia

Během zápasu druhé nejvyšší anglické soutěže mezi Sheffieldem Wednesday a Queens Park Rangers nebylo k vidění příliš střel na branku. Když naskočila na digitálním ukazateli 90. minuta, měly oba týmy dohromady tři. A skóre v tu chvíli bylo 0:0. Jenže pak se relativně nudný zápas strhnul v neskutečné drama, na které budou fanoušci na stadionu vzpomínat ještě řadu let.

Nejdřív se v 93. minutě opřel z voleje do míče na hranici vápna domácí záložník Barry Bannan a vyslal nechytatelnou střelu, která o břevno zapadla do svatyně Nardiho. A byl z toho dost možná jeden z nejhezčích gólů sezony. Jenže kdo čekal, že už nebude nic dalšího k vidění, ten se hrubě mýlil.

A hodně kruté to bylo pro domácí hráče a fanoušky, kteří museli přihlížet neuvěřitelné mele ve vápně Sheffieldu, při níž to mnohokrát vypadalo, že se už domácím podaří odkopnout míč do bezpečí a oslavit výhru. Jenže balón se nakonec odrazil k útočníkovi Alfiemu Lloydovi z QPR, který byl v té chvíli na hřišti zhruba čtyři minutky a který nakonec svým gólem totálně zmrazil celý stadion. Uznejte sami, jestli jste někdy na profesionální úrovni viděli takovou branku…

Český reprezentační stoper Ladislav Krejčí zažívá v dresu Girony křest ohněm. První mistrovský zápas v základní sestavě španělského klubu a také první zápas v Lize mistrů vůbec totiž hraje proti PSG. Prohlédněte si parádní defenzivní zákrok, kterým se v ostře sledovaném zápase blýsknul.

Liga mistrů

Švábi, Piráti i Rudí býci. Zajímavosti o soupeřích Sparty v Lize mistrů

Sparta se takřka po dvou dekádách vrací do Ligy mistrů. A v novém herním modelu milionářské soutěže ji čeká hned osm soupeřů. Pojďme si k nim říct pár zajímavostí.