Získejte mikinu Puma zdarma k ročnímu předplatnému webu

01. říjen 2024
Sparta má po dvou zápasech v Lize mistrů čtyři body. Remízu proti favorizovanému vicemistrovi Německa trefil Kaan Kairinen.
Nedosáhl. Alexandr Nübel neměl na střelu Kaana Kairinena nárok.Foto: Profimedia

V prvním kole porazila 3:0 Salcburk po skvělém výkonu. Teď přidala podařený výkon i v Německu, kde s favorizovaným Stuttgartem držela po většinu zápasu krok a v závěru odolala tlaku domácích.

Sparta tak má překvapivě po dvou úvodních zápasech v Lize mistrů čtyři body, což je skvělý zisk, který ji dává naději na postup z ligové fáze.

Ve Stuttgartu to přitom nezačalo dobře, když se už v 7. minutě trefil Enzo Millot.

Ve 32. minutě se ale o highlight zápasu a pravděpodobně i celého druhého kola Ligy mistrů postaral Kaan Kairinen, který se parádně trefil z přímého kopu.

„Víme, že jsou doma velmi silní. Je to pro nás velmi důležitý bod, na který jsme hodně dřeli. Jsem rád, že jsem gólem pomohl k zisku bodu, cítím se skvěle. Musíme pokračovat v tvrdé práci,“ řekl bezprostředně po zápase Kairinen reportérovi stanice Nova Sport.

Kairinen se trefil už v prvním zápase se Salcburkem a patří tak momentálně k nejlepším střelcům Ligy mistrů.

„Tenhle bod má cenu zlata, nečekal jsem to. Sparta mile překvapila. Samozřejmě ve druhém poločase byla hodně pod tlakem a hrála v hlubokém bloku. Na druhou stranu do vážnější šance Stuttgart nepustila, ten si s ní nevěděl rady. Sparta to odmakala a bod si zasloužila,“ zhodnotil zápas Jan Koller, ve studiu Nova Sport.

Postoupí Sparta z ligové fáze Ligy mistrů?

Podle dat Livesportu statistika očekávaných gólů (xG) byla 1,9:1,3 ve prospěch Stuttgartu, kteří měli velkou převahu v držení míče (71:29 %) a na střely to bylo 22:12.

Důležitý je ale výsledek: 1:1.