Odemkněte všechny články Football Clubu a podpořte kvalitní žurnalistiku

14. září 2024
Nottigham ve čtvrtém kole Premier League vyhrál 1:0 a dosáhl prvního úspěchu na Anfieldu po 55 letech.
Callum Hudson-Odoi střílí vítězný gól.Foto: Profimedia

Callum Hudson-Odoi svým gólem zajistil Nottinghamu Forest první ligové vítězství na Anfieldu po 55 letech a ukončil tak perfektní start Liverpoolu do sezony pod vedením Arne Slota.

Střídající Hudson-Odoi vstřelil jediný gól zápasu po 72 minutách, když zakončil bleskový protiútok Nottinghamu kroucenou střelou, která se odrazila od Ibrahima Konateho.

Liverpool byl blízko gólu v prvním poločase, kdy Luis Diaz trefil po individuální akci tyč. Celý zápas se mu ale nepodařilo pořádně dostat do tempa, což dobře ukazuje statistika očekávaných gólů (xG), ve které se Liverpool nedostal ani přes hranice jedné (0,89:0,47 pro Liverpool podle Livesportu).

Porážka, která přichází po vítězstvích nad Ipswich Townem, Brentfordem a Manchesterem United, znamená, že Liverpool po čtvrtém kole ztrácí tři body na stoprocentního obhájce Manchester City, který v sobotu otočil zápas s Brentfordem na konečných 2:1. Dvakrát se opět trefil Elring Haaland.

Nottingham zůstává v sezoně neporažený a s osmi body se posunul na čtvrté místo, jen o bod za Liverpool, který zůstává v aktuální tabulce nedohraného čtvrtého kola druhý.