Odemkněte všechny články Football Clubu a podpořte kvalitní žurnalistiku

Aktualizováno
18. září 2024
Český reprezentační stoper Ladislav Krejčí zažil v dresu Girony křest ohněm. První mistrovský zápas v základní sestavě španělského klubu a také první zápas v Lize mistrů vůbec totiž hrál proti PSG. Prohlédněte si parádní defenzivní zákrok, kterým se v ostře sledovaném zápase blýsknul.
Ladislav Krejčí předvedl proti Dembélému fantastický obranný zákrok.Foto: Profimedia

Bývalý sparťanský kapitán Ladislav Krejčí je prvotřídní bojovník a hlavičkář, ale pokud byste měli jmenovat některou z jeho slabších stránek, asi byste na prvním místě řekli rychlost.

Jeho debut v Lize mistrů přitom ukázal, že ani v téhle disciplíně to není zas tak špatné. Posuďte sami.

V 54. minutě zápasu Girony proti francouzskému gigantovi Paris Saint-Germain se totiž na bránu Španělů řítil zcela sám superrychlý útočník Ousmane Dembélé. Českému stoperovi se však podařilo výpad francouzského fofrníka pohybem zachytit a těsně před brankou i zabránit zakončení.

„Krejčí i díky tomuto zákroku patřil k nejlepším hráčům Girony. Vzadu si počínal poměrně jistě, několikrát se dostal i k rozehrávce, nezmatkoval a hledal povětšinou přesně své kolegy vepředu. Je ale nutno dodat, že postupem zápasu jeho jistota mizela a hvězdy favorita se i přes jeho prostor více prosazovaly do zakončení. Girona se do útoku příliš nepodívala a úspěch utkání závisel na defenzivě, která si nemohla příliš odpočinout,“ hodnotí Krejčího úvodní zápas v základní sestavě Girony redaktor Jakub Plaskura na webu isport.cz.

Krejčí nastoupil do sestavy za Daleyho Blinda a už ve 20. minutě inkasoval žlutou, když fauloval Dembélého.

I když Girona nakonec prohrála 0:1 po obří hrubce brankáře Gazzanigy v úplném závěru zápasu (na střely to bylo 24:2, ale gólem skončila snad nejméně očekávaná akce, píše Plaskura), Ladislavu Krejčímu jeho dobrý výkon dost možná zajistí větší minutáž ve španělské lize. Dosud tam nasbíral jen devět minut v prvním kole s Betisem. V dalších čtyřech se do zápasu vůbec nedostal.

Už o víkendu se budeme moci přesvědčit v utkání Girony na půdě Valencie.

A ještě perlička na závěr. Krejčího skvělý zákrok vyzdvihl i oficiální účet Ligy mistrů na sociálních sítích, viz následující příspěvek z platformy X.