Slavia má peníze a nebojí se je používat. Kupuje spoustu hráčů nejen z české ligy, kteří se všichni prostě nemohou vejít do kádru jejího áčka. Proto se poohlíží po spolupráci s konkurencí. V Karviné nebo Pardubicích. Vše v rámci pravidel, i když to mnohé dráždí. Dává to smysl? Odpovědi hledá komentář Jana Podroužka.
Český fotbal dělá obrovské ekonomické pokroky, ale chybí mu soutěžní systém, který by dlouhodobě zvyšoval (nejen) sportovní kvalitu. Jak na to, o tom i s přihlédnutím k vlastním zkušenostem píše v komentáři Jan Podroužek, bývalý sportovní manažer českobudějovického Dynama.
Kdyby praotec Čech vystoupal na Říp dnes, musel by říct, že se tu především hraje dobrý fotbal. Vystupujeme daleko ze svého stínu, za což Slavii, Spartě a taky Plzni patří hluboká poklona. Měřítkem je mimořádně vysoké procento příjmů ze soutěží UEFA, stoupá koeficient a těšíme se na budoucnost. Ale na tu ještě bacha…
I když to mnozí majitelé klubů nechtějí slyšet, tak jednoduše platí, že elitní fotbal si žádá stále větší investice. V zimě se prostě hrát bude a jestli má fotbal vypadat dobře, i když mrzne a nasněží, tak se bez dalších peněz do rozvoje neobejdeme. Příjmy lize teď rostou, je třeba je dobře využít.
Totální fotbal? Na jeho vzniku má velký podíl český trenér František Fadrhonc, který změnil nizozemský fotbal. Dnes je 109 let od jeho narození, proto znovu publikujeme text z jednoho z předchozích tištěných FC magazínů. Najdete v něm i exkluzivní vzpomínky Johana Cruijffa.