Odemkněte všechny články Football Clubu a podpořte kvalitní žurnalistiku

22. srpen 2024
Tomáš Ladra v úplném závěru zápasu s Paksi vystřihl fotbalovou krásu a zachránil Mladé Boleslavi neporazitelnost v předkolech Konferenční ligy.
Tomáš Ladra se raduje z vyrovnávacího gólu.Foto: Profimedia

Fotbalisté Mladé Boleslavi v úvodním utkání 4. předkola Konferenční ligy remizovali doma s maďarským Paksem 2:2.

Český tým vedl od 65. minuty po vlastním gólu Ákose Kinyika, v 80. a 85. minutě ale skóre otočili střídající Dániel Böde a Kristóf Papp.

V závěru byl vyloučen Bence Lenzsér a z následného přímého kopu vyrovnal v sedmé minutě nastavení Tomáš Ladra.

Mladá Boleslav byla v zápase aktivnější, když držela míč 68 % zápasu a na střely to bylo 16:7 pro domácí.

„Paks v chůzi otočili vývoj zápasu,“ psal v momentě, kdy šel maďarský klub do vedení, na sociální síti X fotbalový expert Jakub Podaný.

Odveta v Maďarsku je na programu za týden.

Boleslavský klub dosud vyřadil v boji o Konferenční ligu litevský Transivest (2:0 a 1:0) a před týdnem také izraelskou Beer Ševu. I s ní doma v prvním zápase remizoval 1:1, ale dvojzápas nakonec dokázal zvládnout po venkovní výhře 4:2.

Postoupí Mladá Boleslav do Konferenční ligy?

Maďarský klub na cestě do play-off Konferenční ligy vyřadil kyperskou AEK Larnaku (3:0 a 2:0) a černohorský Mornar (3:0 a 2:2). Do maďarské ligy Paksi vstoupilo solidně, když má po čtyřech zápasech bilanci 2-1-1.

Svůj úvodní zápas v play-off Evropské ligy už má za sebou i Viktoria Plzeň, která gólem v poslední minutě porazila skotské Hearts 1:0.