Získejte mikinu Puma zdarma k ročnímu předplatnému webu

06. říjen 2024
Mužské derby pražských S mělo o den dřív předehrávku v podobě atraktivního duelu ženských týmů obou klubů. Favorizované hráčky Slavie na podmáčeném terénu nestačily na aktivnější sparťanky a po zásluze si z areálu v Proseku odvezly debakl 1:5! Pusťte si sestřih všech gólových akcí.
Sparťanky slaví jeden z pěti gólů při výhře 5:1 nad Slavií.Foto: AC Sparta Praha

Sparťanky byly v prvním derby sezony ženské Fortuna ligy, které bylo zároveň soubojem dvou celků s plným počtem bodů, aktivnější. Do kabin šly po prvních pětačtyřiceti minutách s dvoubrankovým náskokem. Góly vstřelila v 30. minutě Franny Černá, která v létě do Sparty přestoupila právě ze Slavie, a ve 33. minutě Aneta Polášková. Sparťanky měly větší držení míče i počet střel na branku.

Partner Football Clubu

Betano je hlavním partnerem sekcí Cesta na EuroSpartaGirlPowerSázkařský koutek.

Pokud někdo čekal, že ve druhém poločase favorizovaná Slavia svého soupeře zatlačí a zápas zdramatizuje, byl na omylu. Během deseti minut to totiž bylo už 4:0 po trefách Khýrové (další přeběhlice ze sešívaného dresu) a Paulenové. V 70. minutě následovalo sice snížení Cvrčkové, která skórovala z ostrého úhlu, a poté i další gól Svitkové, který však nebyl uznán (zřejmě chybně) kvůli ofsajdu. Pár minut na to se trefila Američanka Beckmanová a bylo po zápase. Sparťanky si už koncovku pohlídaly a mohly se tak radovat z drtivého vítězství i prvního místa v tabulce.

Argentinský brankář španělské Girony Paulo Gazzaniga předvedl v zápase La Ligy s Athletic Bilbao neuvěřitelný kousek. Během devadesáti minut totiž chytil hned tři pokutové kopy soupeře. Prohlédněte si všechny penalty.

La Liga

Plán na lepší Duklu. Investor Turek vysvětluje, proč si ji vybral, i když nerozumí fotbalu

„Mám schopnost rozvíjet věci, které fungují. Nedělám to, abych zahnal nudu nebo abych někam pohřbil přebytečné peníze. Nijak nezastírám, že cílem je samozřejmě zúročení mé investice,“ vysvětluje Matěj Turek v rozhovoru s FC, proč si pořídil třetinový podíl v Dukle Praha.

Rozhovor

312. derby pražských S před výkopem: Reklama na fotbal, nebo urputný boj?

První derby mezi fotbalisty Slavie a Sparty v aktuální sezoně je tu. Jaký fotbal v neděli v Edenu od 18:30 uvidíme?