Hezčí gól jste tenhle rok ještě neviděli. Mexická fotbalistka Jacqueline Ovalleová předvedla akrobatické zakončení, za které by se nemusel stydět ani Zlatan Ibrahimović v dobách své největší slávy. Prohlédněte si její fantastický gól.
Mexická fotbalová liga je pořádně divoká. Nejen bouřlivým a fanatickým publikem na tribunách a nespoutanou ofenzivní hrou, ale i tvrdými zákroky, které často končí červenou kartou. Jeden takový pocítil na vlastní kůži hvězdný Kolumbijec James Rodríguez.
Zápasy NHL či NBA v Torontu, Ottawě či Vancouveru začínaly v uplynulých dnech bučením kanadského obecenstva při americké hymně. Podobná nálada vůči USA panovala i u jižních sousedů. Hrozby prezidenta Trumpa, že zavede 25procentní cla na zboží z Kanady a Mexika, spustily vlnu nepřátelských projevů. Za necelých 500 dní mají přitom tyto tři země společně uspořádat dosud největší fotbalové mistrovství světa.
Tahle trika sundejte. Už se stalo, že to řekla i vláda. Tady jsou tři příklady zakázaných dresů.
Mexická část mistrovství světa v roce 2026 bude jistě nejautentičtější. Zároveň je ale Mexiko země, kde společnost do velké míry ovládají drogové kartely. Má se tam fotbalový fanoušek těšit, nebo si tuhle cestu radši odepřít? Vydali jsme se na průzkum.
Nemají na kopačky, někdy ani na jídlo. Přesto vyhrávají zápasy, turnaje a nakonec i stipendia. Tak vyrůstají fotbalisti na americko-mexickém pomezí, kde vládne španělština, pašeráci drog i lidí a láska k evropskému fotbalu.
To jste ještě neviděli. Brankář při penaltovém rozstřelu nejdřív dělal mima a pak vytáhl z úst metrový provázek. A nejbizarnější na tom všem je, že mu to vyšlo.
V Kataru už se hraje poslední kolo zápasů ve skupinách. Do osmifinále jdou vždy dva nejlepší. Ukážeme vám, co k postupu potřebují jednotlivé týmy, které jsou ještě ve hře.
Za čtyři roky se mistrovství světa z Kataru přestěhuje do USA, Mexika a Kanady. Počet účastníků vzroste ze současných 32 na 48 týmů. Evropa si ale ukrojí jen menší část z tohoto navýšení. Ukážeme vám, co se chystá i jak to bylo dřív.