Aktuální reprezentační pauza je opět vyplněná zápasy z Ligy národů. A to je dobrá příležitost si v kvízu projít, co o téhle ne zrovna oblíbené soutěži víte. Zkusili jsme ho udělat tak, aby se většina z vás dozvěděla nové a zajímavé souvislosti spojené s Ligou národů.
Od debaklu v Gruzii k prvnímu místu ve skupině. Projděte si souhrn Ligy národů z českého pohledu. A proč se tahle soutěž vůbec hraje a jak se z ní dá dostat na mistrovství světa v roce 2026? Odpovídáme v přehledném souhrnu.
Góly se vyplatí. To platí samozřejmě ve fotbale vždy, v nových evropských pohárech ještě ale o něco víc. V případě rovnosti bodů jsou to totiž právě góly, a především vstřelené góly, které rozhodují. A velkou váhu můžou mít speciálně i góly z venkovních hřišť.
Pravidla jsou pružná, trend multiklubového vlastnictví může vzkvétat.
Ta možnost tady je. Co všechno by se muselo sejít, aby si Česko na základě výsledků v téhle sezoně sáhlo na dvě jistá místa v Lize mistrů?
Pohárová Evropa je na startu nové sezony, tentokrát hned se čtyřmi českými zástupci. Jaké má šance Sparta v Lize mistrů? Uhrají Slavia a Plzeň dost bodů do národního koeficientu? A jak může Mladou Boleslav i ostatní kluby z Česka poznamenat nabitý evropský program ve výsledcích v tuzemské lize?
Před padesáti roky 1. FC Magdeburk ve finále PVP zdolal AC Milán a stal se jediným východoněmeckým klubem, jenž uspěl v pohárové Evropě. Za odměnu hráči nemuseli čekat deset let na žigulíka.
Liga národů nejsou jen nablýskanější přáteláky. Když se povede, může sloužit jako pojistka baráže na MS 2026. Povíme si o tom víc.
K poklesu maximálních cen teď dojde ve dvou sezonách za sebou, a to ve všech třech evropských soutěžích.
UEFA i v reakci na možný vznik Superligy své poháry reformovala. Co přináší takzvaný švýcarský model? Co tedy čeká Spartu a možná i Slavii v Lize mistrů? A jak se budou hrát i zbývající dvě evropské soutěže?