Kromě tradiční hvězdy na srdci zmizí při utkání proti Dukle z dresu Slavie červená barva. Klub tím chce upozornit na problematiku nedostatku darované krve v českých nemocnicích.
Černé dresy se zlatými prvky představila Slavia jako svoje nové venkovní dresy. Okamžitě se začalo řešit, že kopíruje Spartu, která ve stejné barevné kombinaci hrála v minulé sezoně s dresy ke 130. výročí od vzniku klubu. Marketingový ředitel Sparty vysvětlil, jak k tomu došlo.
Baník už nebude hrát v dresech od Pumy. Přešel k italskému Macronu. Nový trikot uvedl ve velmi povedeném videu.
Kdo má nejhezčí a nejošklivější dresy Eura? Jak dnes pracují kluby s designem dresů a dalšího merche? V čem se liší menší výrobci od obřích brandů? A proč se design a střih dresů za poslední tři dekády tolik proměnil? O tom jsme si povídali s novinářem Martinem Vaitem z iSport.cz a ředitelem yoursport Pavlem Hodkem.
Fotbalové dresy už dávno nedělají jen Adidas, Nike nebo Puma. Své místo na trhu si pomalu našly i další značky, které velké trojce šlapou na paty. A jednou z nich je italský Macron, o kterém bude další díl našeho newsletteru.
Tahle trika sundejte. Už se stalo, že to řekla i vláda. Tady jsou tři příklady zakázaných dresů.
Na konci čtyřicátých let 20. století se zrodila nebývalá rivalita značek Adidas a Puma. Intenzita už trochu polevila, pořád je to ale fascinující příběh.
Třináct sad dresů na jednu sezonu? V Itálii je to možné…
Když děláte dresy, tak se primárně snažíte o to, aby byly pěkné. Někdy toho ale mohou říkat mnohem víc, jako to ukazuje příběh aktuálního výročního dánského dresu.