Námět na článek, blesklo mi hlavou, když jsem loni v létě míjel na žižkovské ulici hubeného, zahloubaného fotbalistu v neodmyslitelné čepici a se značkovou taštičkou na boku. Ať už k centru mířil z jakéhokoliv důvodu, překvapilo, že na denním světle vypadá k nerozeznání od místních dealerů. Uvolněná chůze signalizovala úlevné vychýlení z tréninkové rutiny.
V české lize jde o výjimečný úkaz, když je schopný kombinovat fotbal a hudbu na špičkové úrovni. Výjimečný je i jistým druhem plachosti, kterou popisuje v projektu Bez frází jako trému. Svět fotbalu je totiž maximálně soutěživý a staví na odiv téměř automaticky extrovertnost, od účesu až po dokonalost přemetů po vstřeleném gólu.
Tomáš Kučera na liduprázdném Žižkově připomínal někoho z okraje společnosti, reprezentanta periferie, z jejíž poetiky se zrodila už třetí dlouhohrající nahrávka projektu 58G. Album City Park se vyšplhalo až na pozici nejprodávanější desky a porazilo i Kabáty, což je v Česku velká věc.
Podaří se Spartě nastartovat stíhací jízdu za Ligou mistrů, nebo se ještě víc propadne do herní a výsledkové krize, která ji potkala na konci podzimu? Jak se podaří do týmu zapracovat nové posily? A jakou formaci by měl zvolit trenér Friis? Debatují analytici Football Clubu Vojtěch Mrklas a Tomáš Daníček.
Co by mohlo Slavii nejvíc zkomplikovat cestu za titulem? Na které posily se nejvíc těšit? A jak vyřešit přetlak v kádru? Analytici Football Clubu se zamýšlí nad slávistickém finišem sezony.
Zimní přestupy Manchesteru City nám představili skvělé hráče z Egypta a Uzbekistánu. Obě tyhle země mají přitom blízko na příští mistrovství světa. Tak si k tomu pojďme říct víc.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!