O expanzi na americký trh, hvězdných ambasadorech, emocích fanoušků i samotných sportovců, upomínkových předmětech ve vitrínách i vzpomínkách na EURO 2004. Rozhovor s Michaelem Řezáčem, zakladatelem firmy Tarespa, která vyrábí luxusní sportovní artefakty, a s jeho novým byznysovým parťákem Jakubem Voráčkem.
Sparta je pro ně největší zákazník a patří i do skupiny jejího majitele Daniela Křetínského. Teď prodej merche zajišťují i pro hokejový šampionát v Česku. Tady je příběh společnosti Footballmania, povídali jsme si s jejím šéfem Vojtěchem Šišmou.
Dotáhl to do reprezentace, zahrál si v Bundeslize i v Japonsku. Ještě větší úspěchy Ivo Ulich buduje jako majitel rodinné firmy M&T, která v Dobrušce vyrábí dveřní a okenní kliky a příslušenství. „Naše produkty jinde kopírují. Řekl bych, že to je důkaz, že něco děláme dobře,“ říká v rozhovoru s FC.
V roce 1995 byl u slavné hradecké výhry v Poháru ČMFS a následné jízdy Pohárem vítězů pohárů jako hráč. O dvaadvacet let později se podnikatel Ivo Ulich neúspěšně ucházel o majetkový vstup do klubu, který se město dlouhodobě snaží prodat. A zájem má stále. „Já zbraně neskládám,“ prohlašuje odhodlaně.
Daniel Křetínský se svými společníky vlastní Spartu a značnou část West Hamu. Oba budou hrát příští sezonu znovu v Evropě. Vysvětlíme vám, proč to zatím nenaráží na omezení od UEFA, i co se může změnit, jestli někdy druhý nejbohatší Čech kladiváře ovládne.
Od října mění FIFA pravidla pro fungování fotbalových agentů. Dá se čekat, že letní přestupové období bude velké, když agenti budou chtít shrábnout ještě provize za aktuálních podmínek. Projděte si, co všechno se změní.
V rozhovoru s třiadvacetiletou obránkyní Slavie a reprezentace Gabrielou Šlajsovou zjistíte, jaké to je v Česku dělat vrcholově ženský fotbal. Proč si cení, že až do patnácti hrála s kluky? Proč Česko zaostává za vývojem ve světě? A proč byla špatná z toho, že Angličankám nemohla dát reprezentační dres?
Druhá část rozhovoru s Marcelem Gecovem je o jeho podnikání. Z designového studia vybudoval developerskou skupinu, která spravuje nemovitosti za 1,3 miliardy korun. Se společníky založil značku luxusního ložního prádla, koupil polikliniku v centru Prahy a rozjíždí fyzioterapeutickou kliniku v Holešovicích.
Marcel Gecov byl vždy známý svou hyperaktivitou. Aplaus na stadionech ale vyměnil za byznys. A je to jízda, díky které nelituje, že už v 28 letech skončil s profesionálním fotbalem. Proč se vzdal pěkné a pravidelné výplaty v Polsku?
Během pár let se dostal do francouzské ligy a reprezentace, ale pak přišel zlom. V kariéře ale i pro psychiku do té doby úspěšného sportovce. Přidala se zranění a tak z toho byl na konci roku 2021 překvapivý konec s fotbalem. Lukáš Pokorný nelituje, založil fitness centrum, kde radí i profesionálům.