Fortuna je jedním z leaderů v oblasti kurzových sázek a online her, na českém trhu působí už od roku 1990. Kromě špičkového produktu a zákaznického servisu se dlouhodobě zaměřuje i na podporu sportu, včetně toho ženského. Mimo jiné je tradičním partnerem reprezentačního týmu žen, před startem letošní sezony se stala titulárním sponzorem nejvyšší ženské fotbalové soutěže, která nese jméno FORTUNA=LIGA.
Dvacet let ve Spartě a 124 startů za národní tým. Kapitánka v klubu i v reprezentaci Petra Bertholdová v prosinci po neúspěšné baráži s Portugalskem ukončila kariéru. Chtěla se loučit na Euru, některé sny se ale nesplní, jak sama říká v rozhovoru s Football Clubem.
Ve stockholmském sportovním muzeu je vedle kopaček Zlatana Ibrahimoviče i kytara s podpisy bronzového týmu z ME 1979 v ženském fotbale. V knihkupectví si vedle příběhů Haalanda nebo Messiho můžete koupit knížku o Kosovare Asllaniové. Ženský fotbal je ve Švédsku na vrcholu popularity. Jak se to stalo?
Vyhrála mistrovství světa, získala stříbro na Euru a jako první Češka dostala nabídku z italské ligy. Přesto naši nejúspěšnější fotbalistku všech dob nikdo nezná.
Pořadatelé olympijských her ženami dlouho pohrdali. Osud ženského sportu ale na začátku 20. století změnila jedna houževnatá fotbalová trenérka.
Ženská na fotbale? A čemu se divíte! Česká televize mezi své experty a spolukomentátory při zápasech Eura zařadila fotbalistku Kateřinu Svitkovou. Ta si sice na sociálních sítích vyslechla své, opravdoví fanoušci by ale z jejích výkonů měli mít radost.
Kateřina Svitková a Blanka Pěničková, dvě výrazné osobnosti českého ženského fotbalu, přemýšlejí o tom, proč jejich sportu v Česku pšenka nekvete a jak by se dal i u nás nastartovat jeho růst.
Když se probouzely evropské národy a hledaly svoji identitu, šly na to přes literaturu a divadlo. Nástrojem sebeurčení domorodců z Austrálie, Nového Zélandu nebo Havaje a vyjádřením jejich identity se stal fotbal. Kdo má nároďák, má národ.
Do Anglie pomohla Kateřině Svitková, do Francie Antonii Stárové. Miroslava Fousková je manažerkou ženského fotbalu ve společnosti Sport Invest a říká, že v Česku by mu pomohlo, kdyby se dostal do televize. Hlavně ale vypráví o své práci. Jaké to je prodávat hráčky ze země, kde profesionální podmínky nabízí jen dva týmy?
Sarina Wiegmanová umí fotbalové zázraky. Počtvrté v řadě je ve finále velkého turnaje. S Anglií je kousek od světového trůnu. A kdo ví, třeba jednou nahradí Garetha Southgatea na lavičce mužského Albionu.
S šéftrenérkou dívčích týmů Slavie v zákulisí ženského fotbalu. Ten – jak ukazují třeba podmínky mládežnických reprezentací, kde Michaela Daněčková dělá asistentku – je u nás pořád na okraji zájmu. Ona ale věří, že sport, který miluje, čekají skvělé zítřky. A jestli máte doma holku a chcete, aby poznala svět, doporučuje právě fotbal.